wierzba i wiklina
witaj arrow szałasy i tunele
Szałasy na placach zabaw

ImageTechniką gęstego, nieregularnego splotu wypełniłem szczelnie ściany wiklinowych budowli. Sąsiadujące szałasy połączone są ażurowymi przejściami z żywych pędów wierzb. Instalacja znajduje się na Image placu zabaw w Zdzięsławicach, gmina Michałowice, 20 minut jazdy autem od centrum Krakowa. W pobliżu wierzbowe uroczysko, trawiaste boisko, sklepik spożywczy - idealne warunki na niedzielną wyprawę z dziećmi poza miasto.

Komu w Małopolskę nie po drodze, zapraszam do Gdańska na ulicę Cedrową gdzie powstają nieogrodzone mieszkania z wyobraźnią. W Wolnym Mieście inwestor postawił na ekologię i innowacyjność. Z przyjemnością wplotłem dwa wigwamy w poszarpane wiatrem od morza, wzgórze.

Przy okazji propozycja dla mieszkańców stolicy: zapiszcie dzieci do Akademii Młodego Człowieka - przedszkola i szkoły na warszawskich Bielanach. Przez kilkanaście październikowych dni miałem okazję przyglądać się dzieciom i ich wychowawcom. Do twórczej, edukacyjnej atmosfery dorzuciłem trzy wigwamy z czarodziejskim kręgiem do ważnych rozmów.

 
Szałas, kopuła

ImageMoże występować w wersji mieszanej czyli główne pędy konstrukcyjne zasadzone i żywe, natomiast wypełnienie to splot chaotyczny pozostawiony do wyschnięcia. Taki efekt uzyskasz z pewnością na wiosnę i późną jesienią, ewentualnie brr zimą namawiam do wersji igloo i wypełnienia ścian śniegiem.

Czytaj całość
 
213 tiptopków tunelu

ImagePodczas sadzenia wierzbowego tunelu przekonaliśmy się, że w roku 2011 trzeba będzie na wiosnę jeszcze poczekać.

Pierwsze krople deszczu pojawiły się na szybie gdy pędziłem autostradą z Krakowa do wikliniarni w Targowisku. Jednak chwilę później kiedy byłem na miejscu, wypogodziło się. Kiedy z Wiktorem przebieraliśmy kije na tunel, dojechało kilka osób i zaświeciło słońce. Więc sekatory, drut do torby, drabiny pod pachę i ruszyliśmy na polną drogę sadzić.
 

Czytaj całość