wierzba i wiklina
witaj arrow stożki ogrodowe
Wierzbowy stożek oświetleniem ogrodu

ImageMiałem kiedyś takie zdarzenie: pewna osoba zamówiła u mnie stożek, który miał pełnić dekoracyjną funkcję we wnętrzu. Zorientowałem się, że zamówienie jest na handel czyli ja wykonuję i trochę zarabiam a pośrednik tylko sprzedaje i jest sporo do przodu. Przy odbiorze, podczas burzliwej dyskusji postawiłem więc zaporową cenę i stożek został u mnie. I tak chwilowo bez pieniędzy ze stożkiem w ręku rozejrzałem się po ogrodzie, gdzie go zainstalować?

Podstawą stożka jest koło. Z jego obwodu wychodzą w górę żywe pędy wierzbowe i spotykają się na szczycie. W dwóch miejscach na wysokości pędy pionowe połączone są suchym wątkiem, który usztywnia całą konstrukcję. Podszedłem ze swoim stożkiem w wolne miejsce i zasadziłem go obok ścieżki. Ciekawiło mnie czy się przyjmie. Był grudzień, nim przyszła wiosna znalazłem dla niego zastosowanie.

W maju, kiedy wierzbowy stożek okazał się udanym eksperymentem, w jego wnętrzu umieściłem halogen, zamaskowałem kabel, pstryk i od tamtej pory mam nastrojowe, nietypowe oświetlenie ogrodu.