wierzba i wiklina
witaj arrow ogrodzenia żywe arrow Żywopłot z długich sadzonek
Żywopłot z długich sadzonek

ImageSadzonki wierzbowe długości 60cm można sadzić bezpośrednio w trawę. Jest to sposób na uniknięcie ciężkiej pracy jaką jest usuwanie darni w przypadku zastosowania sadzonek klasycznych 22-dwu centymetrowych. Długie sadzonki stosujemy również w miejscach słabo doświetlonych, tam gdzie krótka sadzonka miałaby problem z fotosyntezą.

 

Istnieje jednak pewne niebezpieczeństwo związane z tym, że owszem sadzonka poradzi sobie z trawą, jest od niej przynajmniej na starcie wyższa lecz właśnie z tego względu wystawiona na działanie bezlitosnych promieni słonecznych. Codzienne podlewanie jest skutecznym sposobem by kwietniowe, majowe, a później letnie słoneczko nie ususzyło naszego żywopłotu. Rankiem, kiedy jest jeszcze rosa, przejdź wzdłuż niego z konewką. Długa sadzonka wypuszcza listki na całej swojej wysokości, więc nie żałuj wody, by miała co pić przez cały upalny dzień.

ImageW październiku żywopłot spotyka się z jesienią. Gdy zrzuci liście obetnij długie pędy na pożądaną wysokość. Możesz naprawdę śmiało sobie poczynać. Żywopłot z wierzby im bardziej przycięty z tym większą siłą odrasta na nowo. Na fotografiach zielony żywopłot z wierzby, w tle suche gałęzie gruszy ułożone w pionową przegrodę. Ogródek kawiarni Eszeweria, Kraków ulica Józefa.