wierzba i wiklina
witaj arrow wybrane realizacje arrow Katowice Miasto Ogrodów
Katowice Miasto Ogrodów

ImagePrzez trzy tygodnie wplatam się w Śląsk. Dolina 3 Stawów, modernizacja placu zabaw. Ponad 100 metrów płotu wiklinowego, jeszcze więcej zielonych rombów z żywych pędów, wszystko na termin, najlepiej na wczoraj. Ale aura sprzyja, jesień tego roku jest wyjątkowa. Na Alei Górnośląskiej co poranek zapowiada się słoneczny i ciepły dzień. Przy płocie przenika mnie zapach porannej, wilgotnej mgły, w uszach szelest liści, szum przejeżdżających szosą średnicową aut i dźwięk startujących z Muchowca samolotów. Ten nieustający hałas pobudza do działania. Sadzę wierzbę, zaplatam wiklinę, zwijam poręcz, w ostatnim tygodniu modeluję płot.

ImageO planach nowego placu zabaw w Katowicach dowiedziałem się pół roku wcześniej, gdy zadzwonił Pan Kamil Czerny. Pokrótce wyjaśniłem projektantowi sposób sadzenia i rodzaje żywych ogrodzeń z wierzby a także rozmawialiśmy o płotach plecionych z suchej wikliny. Gdy po kilku tygodniach w telefonie usłyszałem miły kobiecy głos, który poprosił w imieniu generalnego wykonawcy o przysłanie oferty, wiedziałem dokładnie o co chodzi.


Minęło lato, we wrześniu brygada z firmy Stajer pojawiła się na placu zabaw. Ostatnie spojrzenie na stare sprzęty i jazda...
Zanim mogłem się tam pojawić z wierzbą i wikliną, odwalili kawał dobrej, solidnej roboty. Dalsza współpraca na placu budowy przebiegała doskonale, a Pani Inspektor z Zakładu Zieleni Miejskiej przyglądała się ciekawie naszym poczynaniom.

ImageW niedzielę 6 listopada miała miejsce nieoficjalna przedpremiera. Nowy plac zabaw odwiedziły tłumy katowiczan, dzieci przetestowały wszystkie urządzenia. Ostatni spacerowicze umykali przed zmrokiem. Nazajutrz sesja zdjęciowa i odbiór.

 Dziękuję Paniom Annie Dudzińskiej i Agnieszce Strzemińskiej za zaproszenie do programu o ogrodach na antenie Radia Katowice. Przyjemnie było opowiedzieć słuchaczom o nowym, uroczym miejscu rodzinnych spacerów. Katowice miasto ogrodów  i będzie ich więcej.

posłuchaj aducji o ogrodach w Radio Katowice, 10 MB plik MP3

zdjęcia nowego placu zabaw również tutaj

a także w 2 albumach na facebooku, dostępne po zalogowaniu

Katowice Miasto Ogrodów

Wierzbowe Romby w Dolinie 3 Stawów