wierzba i wiklina
witaj arrow szałasy i tunele arrow Szałasy na placach zabaw
Szałasy na placach zabaw

ImageTechniką gęstego, nieregularnego splotu wypełniłem szczelnie ściany wiklinowych budowli. Sąsiadujące szałasy połączone są ażurowymi przejściami z żywych pędów wierzb. Instalacja znajduje się na Image placu zabaw w Zdzięsławicach, gmina Michałowice, 20 minut jazdy autem od centrum Krakowa. W pobliżu wierzbowe uroczysko, trawiaste boisko, sklepik spożywczy - idealne warunki na niedzielną wyprawę z dziećmi poza miasto.

Komu w Małopolskę nie po drodze, zapraszam do Gdańska na ulicę Cedrową gdzie powstają nieogrodzone mieszkania z wyobraźnią. W Wolnym Mieście inwestor postawił na ekologię i innowacyjność. Z przyjemnością wplotłem dwa wigwamy w poszarpane wiatrem od morza, wzgórze.

Przy okazji propozycja dla mieszkańców stolicy: zapiszcie dzieci do Akademii Młodego Człowieka - przedszkola i szkoły na warszawskich Bielanach. Przez kilkanaście październikowych dni miałem okazję przyglądać się dzieciom i ich wychowawcom. Do twórczej, edukacyjnej atmosfery dorzuciłem trzy wigwamy z czarodziejskim kręgiem do ważnych rozmów.