wierzba i wiklina
witaj arrow warsztaty arrow WIERZBOWY KARNAWAŁ w gminie MICHAŁOWICE
WIERZBOWY KARNAWAŁ w gminie MICHAŁOWICE

sobota 12 stycznia 2013

czyli GOLENIE WIERZB a także WARSZTATY dla dzieci, młodzieży, dorosłych a o zmierzchu karnawałowy korowód oraz ognisko. Wszystkich małych i dużych mieszkańców zapraszają

Image

GOLENIE WIERZB
od g. 9.00, zbiórka przy Domu Kultury w Zdzięsławicach

Zadbajmy wspólnie o najbliższe otoczenie w Gminie Michałowice.
Do wzięcia udziału w tej części programu zapraszamy Panów.
Wystarczą silne ręce i dobre chęci. Sprzęt (piły, drabiny itp.) będzie
czekał na miejscu. Z pozyskanych pali wierzbowych powstanie
w późniejszym czasie ogrodzenie przy boisku piłkarskim, a z gałęzi
rozpalimy ognisko na wieczorny finał całego dnia warsztatów.

 

WARSZTATY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
od g. 13.00 do 16.00 w Szkole Podstawowej
w Więcławicach Starych

Biżuteria naturalna Warsztat dla żeńskiej grupy w przedziale wiekowym 10+. Pod wprawnym okiem osoby znającej tajniki warsztatu jubilerskiego można będzie wykonać dla siebie biżuterię z naturalnych materiałów takich jak delikatne pędy wierzb, krążki wierzbowe, filcowe kulki, sznurki i arkusze z elementami metalu.

Maski i Stroje Karnawałowe Dla wszystkich w wieku 3+ (najmłodsi – w towarzystwie opiekuna). Warsztat składający się z dwóch części: pracowni masek papierowych i strojów (grupa wiekowa: 3+) oraz pracowni masek gipsowych (grupa wiekowa: gimnazjum +). Maski i stroje będzie można wykorzystać podczas wieczornego ogniska; świetnie sprawdzą się również na każdym balu przebierańców. Zachęcamy do przyniesienia własnych ciekawych skrawków tkanin i pomysłowych rekwizytów.

Wierzbowe Lampiony Dla wszystkich od lat 10 +. Uczestnicy pod okiem prowadzącego wykonają ażurowe kule-lampiony z wikliny i tzw. „świetlików” (pałek chemiluminescencyjnych). Wierzbowe lampiony będą ozdobą wieczornego karnawałowego korowodu i ogniska. Po jego zakończeniu mogą zawisnąć w ogrodach lub domach uczestników warsztatów np. jako oryginalne abażury lamp.

Koszyki z papierowej wikliny Dla wszystkich, głównie dla dzieci w wieku szkolnym z rodzicami lub opiekunami. Nauczymy się plecenia koszyczków i niedużych pojemników z „papierowej wikliny”, czyli gazet. Warsztat ten pokaże inny sposób wykorzystania makulatury i przybliży uczestnikom ideę recyklingu. Zachęcamy do przyniesienia przeczytanych gazet (najlepiej dużego formatu).

Grzechotki nie tylko dla dzieci Wykonamy oryginalne instrumenty muzyczne z łupinek orzechów, sznurka, różnych ziaren itp. W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy chętni, najmłodsi proszeni są o przyjście z opiekunem. Grzechotki wykorzystamy do udźwiękowienia wieczornego korowodu i ogniska. Zachęcamy do przyniesienia ziaren ryżu, kaszy, grochu...itp.

Na wszystkie warsztaty - WSTĘP WOLNY
Wszystkie zajęcia będą miały formę otwartego stanowiska warsztatowego, do którego będzie można przyłączyć się w dowolnym momencie.

KARNAWAŁOWE WIERZBOWE OGNISKO
WIEŃCZĄCE PRACOWITY DZIEŃ

od 16.00, pod Domem Kultury w Zdzięsławicach
Po zakończonej pracy zapraszamy na wieczorne ognisko i posiłek.
Jeśli pogoda będzie sprzyjać
na ognisko udamy się w świetlistym wierzbowym korowodzie!
Na posiłek zaprasza Urząd Gminy Michałowice.


Zachęcamy też do pochwalenia się własnymi umiejętnościami
kulinarnymi i przyniesienia drobnego poczęstunku.