wierzba i wiklina
witaj arrow wydarzenia arrow Golenie wierzb głowiastych
Golenie wierzb głowiastych

1 marca 2014, sobota
na terenie całego kraju

Przeprowadź w swojej okolicy akcję golenia wierzb.


ImageJak się do tego zabrać?
Zacznij choćby od jednej wierzby, z kolegą, sąsiadem. Przećwiczcie się w temacie.
Tam gdzie wierzb jest pod dostatkiem i tubylcy dogadani - zdecydujcie się na szerszą akcję i głowienie większej ilości. Zaproście znajomych do wspólnej akcji i spędzenia całej soboty na świeżym powietrzu. Namówcie sołtysa, wójta do współpracy, nagłośnijcie wydarzenie na cały region. Zorganizujcie traktor, dwa - do transportu żywokołów i grubszych gałęzi. Drobne gałęzie spalcie na miejscu - kończąc wspólnym ogniskiem, na które kobiety przyniosą poczęstunek i przyprowadzą dzieci.

Warto namówić do wspólnej pracy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Są dobrze dofinansowani, mają piły spalinowe, wysokie drabiny i terenowe auta. Z pozyskanych żywokołów posadźcie nowe wierzby - na skarpach przydrożnych będą stabilizować drogę, na brzegach strumieni i rzek wpłyną korzystnie na jakość wody.

Zapraszam na GOLENIE WIERZB, które poprowadzę nad rzeką Rabą. Targowisko, sobota 1 marca 2014 godz. 8.00, zbiórka w wikliniarni GPS 49°59'00''N 20°17'41'' E

dojazd
- bezpłatną autostradą A4 z Krakowa na Rzeszów - wyjazd Targowisko, 444 km autostrady A4,
- pociagiem osobowym do stacji Kłaj znajdującej się na szlaku kolejowym: Kraków - Bochnia - Tarnów - Rzeszów - Przemyśl- Lwów, czas podróży ze stacji Kraków Główny ok. 40 minut, pieszo z Kłaja do Targowiska ok. 30 minut,
- ponadto komunikacja BUS z Krakowa, Wieliczki, Niepołomic i Bochni

Dla dobrze skoordynowanej akcji ogólnopolskiej zakładajcie profile na portalach społecznościowych pod nazwą WIERZBA NAZWA Twojej Miejscowości np. WIERZBA ZAKLICZYN, wrzucajcie tam relacje i zdjęcia z Waszego Golenia Wierzb, sadzena żywokołów.

zobacz wydarzenie na profilu fb WIERZBA POLSKA